W rozmowie z prezesem przedsiębiorstwa nieruchomości rozmowa przebiegała płynnie, odnajdując punk po punkcie meritum na temat biur w ogóle, które powstają w Warszawie jak grzyby po deszczu. Dowiadujemy się, że w ślad za zmianami wynajmujących zmienia się też wygląd biura, często nawet na poziomie architektury wnętrz.
– Pytanie ze strony najemcy często dotyczy ograniczeń strukturalnych w obszarze przestrzeni użytkowej – mówi, a to ze względu na częste plany wynajmującego. – Przemyślane projektowanie wnętrz i planowanie przestrzeni przynosi wymierne zyski dla firmy. Wiele przedsiębiorstw ceni sobie ze względów wizerunkowych wysoką wartość co najmniej poprawnie zaprojektowanego biura. Projekt w oparciu o to może uwzględniać biurowe możliwości przestrzenne, zależnie od ilości pracowników, obszaru magazynowego a kończąc na bieżących trendach w sposobie pracy. Do podstawowych pytań w dziedzinie planowania biura, czyli też pracy biurowej, należy chociażby ilość miejsca potrzebnego.
Istnieją na warszawskim rynku przedsiębiorstwa projektujące przestrzenie biurowe, kooperujące z innymi w rozwoju strategii sprzedażowej, upłynniającej obrót w zakresie najmu.