Blacha czarna ocynkowana Warszawa

Materiałem najtańszym, stosowanym do perforacji, jest ocynkowana, czarna blacha. Za względu na warunki może przyjmować różne postaci, a to zależy w jakich została obróbkę jej przeprowadzono. Nie ma co ukrywać, że blacha ocynkowana jest materiałem dlatego przystępnym cenowo, ponieważ jest podatna na korozję. Wbrew pozorom jednak, produkty uzyskiwane różnią się między sobą ze względu na jakość, właściwości mechaniczne oraz, rzecz jasna, cenę.
Blacha ocynkowana ze stali gorącowalcowanej, w grubości od 1,2 mm w górę, jest, co ciekawe, rodzajem najtańszym, lecz opiera się korozji najlepiej. Cynkowanie po perforacji lub malowanie proszkowe są metodami zabezpieczającymi blachę przed negatywnymi reakcjami z wodą.
Blacha z kolei ze stali zimnowalcowanej jest materiałem obrabianym w taki sposób, że uzyskując lepsze wykończenia posiada mniejsze tolerancje. W tym przypadku osiągana jest każda grubość, najczęściej od 0,3 do 3,0 mm. Cynkowanie elektryczne lub malowanie proszkowe dają materiałowi odporność na korozję. Zabiegi wykonywane są w przedsiębiorstwach warszawskich, jak i w zakładach na terenie całej Polski. Blacha czarna ocynkowana stanowi nieodłączny koloryt poszyć dachowych.