Wycena nieruchomości Warszawa

Istnieją na rynku biura nieruchomości, a w nich rzeczoznawcy, którzy trudnią się wyceną nieruchomości.

– Baliśmy się kupić dom w ciemno, bo miał za sobą pewną historię – mówi pani Elżbieta, właścicielka domu, przed którym właśnie stoimy. Dom ładny, dość nowoczesny. Kosztował kilkaset tysięcy złotych. – Kupowaliśmy dom od pewnej rodziny, ale wiedzieliśmy od ich sąsiadów, że były przeboje z elektryką. To były w związku z tym pewne obawy. Zdecydowaliśmy się kupić po diagnozie zamówionego rzeczoznawcy, który kasując tysiąc złotych za usługę dał nam pewność, że z jednej strony można się trochę potargować, a z drugiej kupić za określoną sumę.

Rodzina pani Eli już mieszka w domu kilka lat. Okazało się, że zakup wart był kosztu wyceny, która przy braku stuprocentowego zaufania do sprzedających owocowała punktem odniesienia, jaki mógł być podniesiony odnośnie jakości nieruchomości.

– Chciałem kupić działkę, ładną, zlokalizowaną w miejscu ekstra, po prostu, bo z widokiem na góry – mówi klient jednego z biur nieruchomości. – Ale był jeden problem, bo nad działką biegną linie napięcia elektrycznego, no i nie ma jeszcze przyłącza. Zamówiłem wycenę, która pokazała mi prawdziwą wartość działki w Warszawie.