Wentylatory łazienkowe Warszawa

Wentylatory łazienkowe cechuje bardzo prosta konstrukcja. Zazwyczaj są to wentylatory łazienkowe osiowe, których górny pułap cenowy nieznacznie przewyższa 100 zł, na ogół to jednak kilkadziesiąt złotych. Funkcją wentylatora jest odprowadzanie wilgoci z zaparowanego pomieszczenia. Wentylator montowany jest w specjalnym wybranym górnym rogu ściany, na wysokości komina. Uruchamiany jest na ogół przez włączenie światła w łazience i razem ze światłem wyłączany.

Konieczność montowania w łazience wentylatora wymusza zbierająca się wilgoć. W łazienkach niedostatecznie wentylowanych zbira się grzyb, a z czasem pokryty pleśnią. Montaż wentylatora jest zatem jednocześnie zabiegiem higieniczno-sanitarnym, który należy do priorytetów jeśli idzie o dobre funkcjonowanie pomieszczenia. Wydajność wentylatora określana jest czasem, w jaki wentylator wyciąga parę z łazienki. Zalecana wydajność wentylatora to trzykrotność kubatury łazienki, stąd niemal każdy wentylator poradzi sobie w średniej wielkości łazience.

Istotne jest przy tym, aby średnica kanału wentylacyjnego wynosiła minimum 100mm. Znane są jedna przypadki nowych inwestycji budowlanych w Warszawie, gdzie jest to na przykład 150mm.