Tartak Warszawa

Nie ma na rynku przedsiębiorstw cieszących się tradycjami większymi niż tartak, który zajmuje się przecież przetwórstwem drewna. Drewno budowlane lub opałowe, czy po prostu drewno, którego tartak dostarcza.

Drewno do tartaku trafia poprzez nadleśnictwo i pracę drwali. Tartak skupuje drewno w ustalonych umowami ilościach, następnie przetwarza drewno na drodze mechanicznej obróbki drewna, czy to na deski, podłogi, podbitki, oflisy, boazerie, czy też tarasy i więźbę. Większości może się jednak kojarzyć z miejscem składowania drewna, czy też cięcia dostarczania drewna kominkowego w kubikach drewna pociętego na odpowiedni rozmiar.

Usługi tartaczne są w cenie, tak jak samo drewno. Zdaje się, że mimo postępu technologii drewno nic nie traci na swojej wartości budowlanej i użytkowej, ale przeciwnie – nowe rozwiązania drewniane z zakresu architektury zyskują na wartości na przykład jako produkty z szerokiej gamy „eko”.

Inną sprawą jest drewno na meble, wszelakiego typu i twardości. Przemysł meblarski poniekąd bazuje na drewnie bez przerwy, ponieważ ładny mebel utożsamiany jest z wyrobami drewnianymi wysokiej klasy. Szafy, fotele, wersalki, meble kuchenne i salonowe, to wszystko jest obsługiwane przez drewno z tartaku. Również w Warszawie.