Projektowanie ogrodów Warszawa

Projektowanie ogrodów w warszawie odbywa się, co może dziwić. Padają pytanie gdzie w Warszawie? Przecież każdy skrawek przestrzeni jest już dawno zagospodarowany. Osoby pytające następnie są lekko zbite z tropu, gdy dowiadują się, że oto przecież wolne są dachy i balkony, przestrzenie w wielu przypadkach idealne do zagospodarowania ogrodowego.

– Apartamentowce z ogrodami na dachach lub balkonach tarasowych są obecne coraz częściej – wyjaśnia pracownik dobrze prosperującego biura. – Faktem jest, że są to obiekty na ogół niższe niż w Europie Zachodniej, liczące sobie zwykle kilka pięter. Obecny jest trend budowy schodkowej apartamentowców, gdzie każda z kondygnacji jest zdobiona ogrodem, do którego swobodnie można trafić z korytarza.

Apartamentowce z ogrodami dachowymi są najczęstsze w Stanach Zjednoczonych, Australii i RPA. Jest to podyktowane warunkami geograficznymi, sprzyjającymi klimatycznie. Z prospektów jasno wynika, że goszczą także w Warszawie i to coraz częściej, zaspokajając potrzeby nie tylko gości z „Zachodu”, ale i rodzimych przedstawicieli różnych branż, stawiających na prestiż chociażby forów konferencyjnych. Rzecz jasna idzie w tym też o demo standardów, za którymi uczestnicy takich mitingów mogli by zatęsknić.