Pośrednictwo nieruchomości Warszawa

Biura nieruchomości funkcjonują w każdym mieście, w szczególności ogromna ich ilość występuje w Warszawie. Biuro nieruchomości trudni się obrotem nieruchomości. Do biura nieruchomości zgłaszają się osoby chcące nabyć nieruchomość bądź ją sprzedać. Biuro nieruchomości ma wówczas za zadanie sprzedać nieruchomość, pobierając od każdej ze stron – zarówno strony kupującej jak i sprzedającej – 2,5/3% wartości nieruchomości. Dobrze jest skorzystać z biura nieruchomości, zwłaszcza wówczas, gdy działka/nieruchomość jest trudna. Dodatkowo jest to opcja dlatego atrakcyjna, że biuro nieruchomości załatwia notariusza, którego niestety należy opłacić samemu.

Odrębną kategorię pośrednictwa nieruchomości stanowią liczne portale internetowe, jak Gratka, Allegro czy OLX. Można tam wystawić swoją nieruchomość licząc na to, że kupiec zgłosi się by nieruchomość obejrzeć. W przypadku nieruchomości „trudnej”, pewnie będzie to wybór mniej atrakcyjny niż zaangażowanie w obrót biura nieruchomości.

Należy zwrócić uwagę, że liczba biur nieruchomości jest tak liczną, że potrzeba nam odpowiedniego rozeznania. Dobrze jest zadziałać z polecenia i ogłosić nieruchomość w biurze z sukcesami sprzedażowymi.