Podłogi drewniane Warszawa

Jeszcze do niedawna jedynym i uznanym rodzajem podłogi drewnianej była mozaika Warszawa – parkiet mozaikowy, obecnie niezwykle droga ze względu na dodatkowe szlifowanie i malowanie impregnatami, mozaika żmudnie układana na izolazji chroniącej parkiet od betonu.

Do podłóg drewnianych wyróżniamy drewno twarde, takie jak dąb, buk i jesion, oraz drewno miękkie takie jak sosna czy świerk. Deski podłogowe mają 32mm i są montowane na legarach 5cm. Wyjątkiem jest deska barlinecka, trójwarstwowa, złożona z trzech warstw – sklejki, drewna i warstwy twardej o grubości 13 mm, odpornej na zmianę pogody. Deska barlinecka montowana jest bezpośrednio na beton pokryty izolacją. Deska barlinecka stosowana jest wobec tego w przypadku, gdy w grę wchodzi ogrzewanie podłogowe.

Obecnie można wyszukiwać podłóg na podstawie ich typu, jasności, koloru, gatunków drewna, grubości, rozmiarów, wzoru oraz wielu innych cech i właściwości. Podłogi drewniane nie przestały być wziętą opcją, ponieważ pomysłów na podłogi nie brakuje. Owszem, pojawiło się ostatnimi czasy wiele alternatyw, natomiast podłogi drewniane oznaczają również coś więcej niż tylko drewno dobre i użyteczne – podłogi drewniane to również jakość wnętrza.