Piasek Warszawa

Budownictwo bez niego nie istnieje. Mowa o piasku i jego cenach, m.in. w Warszawie. Ale co dokładnie, bowiem okazuje się, że istnieje rozróżnienie piasku, dające się rozpisać nieco dokładniej w dwóch zasadniczych punktach, które rzucą więcej światła na zdawało by się prosty temat:

Po pierwsze: piasek żółty, w hurcie średnio 10 zł za tonę, w detalu 150 zł. Piasek przeznaczony do murowania, jako zasypka fundamentów, niwelację terenu i dodatek do ciężkich gleb np. gliny, lub również dla dzieci – do piaskownicy odpowiednio tańszy od białego,

Po drugie: piasek biały, 15 zł w hurcie, 400 zł w detalu. Piasek rzeczny, zwany ostrym, wykorzystywany do produkcji szkła lub w budownictwie wykorzystywany do produkcji elementów mocnych, na przykład belek żelbetowych, również do tynkowania – piasek wiślany, piasek sortowany, piasek do miksokreta, piasek do posadzek, piasek do tynków, piasek kopalniany, kopalniany pod kostkę. To znajdziemy prowadząc wstępny research internetowy na temat ściśle związany z piaskiem i jego cenami. Istotą ceny jest zatem wydobycie, transport i jego ewentualne składowanie. Przy zamówieniach na większe ilości cena jest negocjowalna, ale należy się liczyć z tym, że tona lub dwie to za mało.