Ocieplanie poddasza Warszawa

Ocieplanie poddasza, czyli wełna mineralna, pianka poliruetanowa, styropian, folia paroprzepuszczalna i paroizolacyjna, poza tym gwoździe kleje i silikony. Oto co w dużym skrócie oznacza „materiałowa” odsłona ocieplania poddaszy, podczas gdy istotniejszy jest czynnik ludzki i koszt jego pracy.

– Od 25zł za metr kwadratowy, przy 10cm grubości szczelnej izolacji – informuje nas jeden z wykonawców usługi. – W praktyce nawet tak cienka warstwa szczelnie położonej pianki – mówi – gwarantuje wyższe parametry izolacyjne budynku, niż niedbale wykonane ocieplenie 25 cm wełną. Grubość do wykonania – według rekomendacji Klienta.

Na uwagę zasługuje zabezpieczenie osoby wykonującej natrysk, które wynika z dwóch powodów, jak informuje nas wykonawca:

– Po pierwsze pianka jest nie do usunięcia z odzieży, włosów, dlatego używa się specjalnych kombinezonów. Po drugie, używamy masek z filtrami, by nie wdychać rozpylonych cząsteczek, które podczas natrysku mogłyby dostać się do płuc.

To faktycznie szkodliwa mgła ale, jak mówi producent, tylko na etapie natrysku. Pianka po nałożeniu na podłoże jest bowiem całkowicie bezpieczna. Dowodzą tego certyfikaty CE oraz świadectwa Państwowego Zakładu Higieny.