Gruntowe pompy ciepła Warszawa cennik

Pobieranie odnawialnej energii cieplnej z gruntu należy do zadań gruntowych pomp ciepła. Instalacja pomp ciepła, wymagając zapewnienia pewnego terenu, dokonuje znacznej redukcji emisji gazów cieplarnianych, pomagając oszczędzić koszty energii, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasowej.

Gruntowe pompy ciepła wykorzystując pętle poziome są idealne jako rozwiązanie w domach nowych, jak również w roli projektu renowacyjnego inwestycji, jeśli tylko możliwy jest dostęp do obszaru gruntu, ponieważ pompa pobiera energie spod powierzchni Ziemi. Gruntowe pompy ciepła należą do wyposażenia niezawodnego – bez względu na panujący klimat, bowiem temperatura gruntu pozostaje stabilna w przeciwieństwie do warunków na powierzchni, stąd to idealne rozwiązanie.

W przypadku standardowego domu jednorodzinnego o powierzchni 120m2 finalny koszt instalacji gruntowej pompy ciepła posiada pewien próg minimalny, wynoszący 30 000, natomiast, co należy tu odnotować, istnieje kilka elementów samej instalacji, których ceny wahają się i można osiągnąć pewne oszczędności, mimo, że sama instalacja przyniesie zwrot nakładów szybciej niż wielu mogło by to zakładać. Jeśli mieszkamy w Warszawie, nie będzie problemu zasięgnąć opinii bezpośrednio w punkcie handlowym.