Dziennik budowy, Warszawa Targówek

Jeśli posiadamy odpowiedniej wielkości działkę budowlaną na Targówku, w Warszawie, możemy skonfrontować nasze plany z planem zagospodarowania przestrzennego, by wkrótce postawić dom. Istotnym elementem, jeśli nie kluczowym, jest wówczas kierownik budowy, osoba nadzorująca prace budowlane, prowadząca tak zwany dziennik budowy. Gdy prace budowlane ruszają, razem z nimi rusza do pracy kierownik budowy.

Dziennik budowy jest do nabycia wraz z planami architektonicznymi, lub osobno. Nabycie przedmiotu jest łatwe, wystarczy nieraz bowiem dostęp do sieci internet, gdzie wystawiany jest na sprzedaż. Dziennik budowy prowadzi wspomniany kierownik budowy, który ma za zadanie opisywać w dzienniku budowy każdy etap budowy, popierając figurujące tam jego reasumacje pieczątką i podpisem. W oparciu o dziennik budowy można później prześledzić bieg prac budowlanych. Gotowy dziennik budowy, czyli wypełniony odpowiednią treścią, kierownik budowy zdaje w instytucji o nazwie Nadzór Budowlany.

Dziennik budowy pokazuje osoby odpowiedzialne za prace budowlane. W razie konieczności, odpowiednie organy mogą po niego sięgnąć, by sprawdzić, co dokładnie działo się pod konkretną datą.